Rotu kopšana
Juvelierizstrādājumi laika periodā kļūst nespodri, atkarībā no to nēsāšanas paraduma un katra cilvēka individualitātes. Sudraba rotas kļūst tumšas, jo sudrabs reaģē ar sērūdeņradi, kas atrodas gaisa sastāvā. Ir ļoti daudz dažādu skaidrojumu žurnālos un internetā par rotu kopšanu, bet joprojām klientiem rodas šaubas par dārgmetāla atbilstību provei. Rotas ir jākopj kā jebkura cita lieta, jo sevišķi sudrablietas. Lai sudraba rotas mazāk apsūbētu, ieteicam tās uzglabāt aizspiežamajos plastmasa maisiņos, tomēr jāatceras, ka sudrabs ir mīksts un plastisks metāls, tādēļ viegli pakļaujas mehāniskām iedarbībām, kuru rezultātā rodas bojājumi un skrāpējumi.

Rekomendējam rotas noņemt:

  • veicot mājsaimniecības darbus,
  • lietojot mazgāšanas līdzekļus un citus ķīmiskus šķīdumus,
  • apmeklējot ārstnieciskās vannas, solārijus, saunas, baseinus, sporta nodarbības utt.,
  • lietojot kosmētiskos līdzekļus, krēmus un ziedes.

Rotas ar iestrādātiem akmeņiem jāsargā no straujām temperatūras izmaiņām, kā arī no ķīmiskas vides.

Tumšos plankumus, apsūbējumu rotām noņem tās mazgājot siltā ziepjūdens šķidrumā, kam pievienots ožamais spirts (uz 1 glāzi ūdens 7 pilieni spirta). Tad rotu noskalo tekošā ūdenī un nosusina ar papīra salveti vai mīkstu lupatiņu. Jebkurām rotām kaitēt var abrazīvas pastas un smiltis. Lai rotām piedotu sākotnējo izskatu, to kopšanai vislabāk lietot speciālos tīrīšanas līdzekļus vai arī juvelierdarbnīcā nomazgāt ar ultraskaņu.

Salonveikalā „Amulets” var iegādāties kvalitatīvus, speciāli dārgmetālu rotām paredzētus kopšanas līdzekļus:

  • īpaši piesūcinātas drāniņas sudraba izstrādājumu kopšanai, 30x24 cm;
  • īpaši piesūcinātas drāniņas zelta izstrādājumu kopšanai, 30x24 cm;
  • pastu sudraba izstrādājumu pulēšanai, kas liks rotām mirdzēt un novērsīs rotu apsūbēšanu, 100 ml; (pudeli pirms lietošanas sakratīt, drāniņu samērcēt nelielā daudzumā pulējamā  līdzekļa un nopulēt sudraba izstrādājumu, rūpīgi noskalot ar ūdeni, nožāvēt un nopulēt ar sausu drānu)
  • sudraba izstrādājumu mazgājamo šķidrumu, 200 ml. (sudraba rotu iegremdēt šķidrumā uz 4-8 min, tad kārtīgi noskalot tekošā ūdenī un nosusināt ar sausu drāniņu)

Šie kopšanas līdzekļi ir izgatavoti Vācijā.