Bronza
Bronza ir vissenākais vara sakausējums ar alvu (alvas bronza), bezalvas bronza, kurā ietilpst citi elementi – alumīnijs, berilijs, svins, mangāns. Sakausējumā var ietilpt arī cinks un niķelis, taču tie nedrīkst būt galvenie leģējošie elementi. Bronza ir viena no senākajiem lejamiem sakausējumiem (iegūta 4. gt.p.m.ē.); tai ir laba plūstamība, liela stiprība, cietība un korozijizturība, paaugstinātas antifriktīvas īpašības un laba apstrādājamība ar griezējinstrumentiem. Bronzu izmanto mākslas lējumiem, rotu izgatavošanā.

Melhiors
Melhiors – vara sakausējums ar 5 -30%  Ni, reizēm arī ar 0,8% Fe un 1% Mn piedevu, blīvums 8,9 g/cm³, kušanas temperatūra  1170 ˚C. Melhioram raksturīga liela korozijizturība, tas labi pakļaujas aukstai un karstai spiedapstrādei. Izmanto mākslas izstrādājumos.

Jaunsudrabs
Jaunsudrabs – sakausējums, kas satur 65% varu, 15% niķeli un 20% cinku, blīvums 8,45% g/cm³, kušanas temperatūra 1050˚C. Tā paveids – alpaks. Alpakam ir laba korozijizturība, plastiskums , skaista sudrabaina nokrāsa, tādēļ to pielieto trauku un galda piederumu izgatavošanā, kā arī rotu ražošanā.